top of page

Kupujesz, mieszkanie w stanie deweloperskim? Zobacz, czego możesz się spodziewać

W pogoni za idealnym gniazdkiem mało kto jednak zastanawia się, co tak naprawdę oznacza termin stan deweloperski – jak w praktyce wygląda mieszkanie przygotowane w taki sposób, co spotka na miejscu właściciel przyjeżdżając do niego? Aby rozwiać te wątpliwości, poniżej przedstawiamy podstawowe informacje, które powinien wiedzieć każdy inwestujący lub planujący inwestycję we własne cztery kąty.

Mieszkania w stanie deweloperskim to obecnie najpopularniejsze i najchętniej sprzedające się rodzaje M. Nic więc dziwnego, że na rynku nieruchomości wciąż przybywa nowych inwestycji, które lokalizacją, infrastrukturą i rozwiązaniami technologicznymi mają za zadanie "zwabić" kolejnych inwestorów. Wszyscy przyszli właściciele marzą o nowych, niezamieszkanych dotąd przez nikogo wnętrzach, urządzonych według ich gustu i potrzeb. Ponadto nowe budownictwo pod wieloma aspektami różni się od bloków budowanych w latach 70 i 80 ubiegłego wieku. W pogoni za idealnym gniazdkiem mało kto jednak zastanawia się, co tak naprawdę oznacza termin stan deweloperski – jak w praktyce wygląda mieszkanie przygotowane w taki sposób, co spotka na miejscu właściciel przyjeżdżając do niego? Aby rozwiać te wątpliwości, poniżej przedstawiamy podstawowe informacje, które powinien wiedzieć każdy inwestujący lub planujący inwestycję we własne cztery kąty.

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA W STANIE DEWELOPERSKIM

Chociaż termin stan deweloperski nie został oficjalnie przyjęty w polskim prawie, potocznie jest on używany przez społeczeństwo, w tym także deweloperów. Jedną z najważniejszych cech tego rodzaju mieszkań jest fakt, że jest to przede wszystkim przestrzeń niekompletna i niemożliwa do zamieszkania bez wcześniejszego włożenia ogromu pracy związanego z jego wykończeniem i aranżacją. Najczęściej w mieszkaniu w stanie deweloperskim znajdują się takie rzeczy, jak wylewki na podłogach i tynki na ścianach, rozprowadzone są wszelkie media, podłączone jest ogrzewanie, a sam budynek posiada elewację. Ponadto, przyszli mieszkańcy mogą spodziewać się zamontowanych w mieszkaniu gotowych parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, włączników i gniazdek oraz drzwi zewnętrznych.

STANDARD MIESZKANIA

Niektórzy z deweloperów w swojej ofercie posiadają mieszkania w podwyższonym stanie deweloperskim, w ramach którego lokale wyposażone są np. o zewnętrzne rolety lub drzwi wewnętrzne. Jednak szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia mieszkań należy sprawdzić bezpośrednio u dewelopera przed podpisaniem umowy. Jeśli wciąż zastanawiasz się, gdzie kupić swoje wymarzone "M" – sprawdź ofertę dewelopera Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Zielona okolica i komfortowe mieszkania to atuty naszych nieruchomości – już dziś skontaktuj się z naszym doradcą.

Comments


bottom of page